O projekcie zakładki „Kariera” na EB Masters Kraków #20

19 września mieliśmy okazję pojawić się na krakowskiej edycji meetupu EB Masters, gdzie podzieliliśmy się case study z projektu przebudowy FreshMailowej zakładki „Kariera”.

Nasze wystąpienie zatytułowane było „Ja chce tutaj pracować” – czyli jak stworzyć angażującą zakładkę kariera i podzielone było na dwa etapy.

W części pierwszej Aks opowiedział o przemianach w zespole IT oraz ostatecznie na poziomie całej firmy, które FreshMail przeszedł przez ostatnie 3 lata. O naszej drodze ku zwinności oraz stylu myślenia, który wypracowaliśmy. O tym, jak tego mindsetu zaczęliśmy szukać u kandydatów na rekrutacji i o tym, jak chęć pokazania tej naszej kultury pracy przerodziła się w projekt nowej zakładki Kariera.

W części drugiej Karolina opowiedziała jak przebiegał proces projektowania tejże strony oraz jakie efekty ta zmiana przyniosła. Pokazaliśmy poprzednie wersje strony oraz benchmarki, którymi się inspirowaliśmy przy przebudowie. Co ważne – mówiąc „inspiracja” chodziło nam o sposób prezentacji Organizacji jako marki przyjaznej zmianie oraz pracownikom, o pokazanie filozofii pracy w danej firmie. Zabawne, że chwilę później stworzona strona zdobywa nagrody i wyróżnienia na najlepszą stronę poświęconą karierze konkurując z firmami, których strony były dla nas wyznacznikami 🙂

Polecamy obszerną recenzję z naszego wystąpienia opublikowaną na Facebooku przez jednego z uczestników spotkania (zobacz tutaj).