Aks na 4Developers. Dwukrotnie

Pomiędzy 14-tym a 18-tym września odbywać się będzie ogólnopolska edycja 4Developers, czyli największej i jednej z najważniejszych konferencji technologicznych w Polsce. W tegorocznym rozkładzie jazdy pojawi się również reprezentacja Agile Nuts. Dwukrotnie!

Standardowo odbywa się na wiosnę, jednak tegoroczna edycja w związku z epidemiologicznymi zawirowaniami, przesunięta została na wrzesień. I finalnie odbywać się będzie w przestrzeni wirtualnej.

Nie ukrywam, że występ na ogólnopolskim 4Devie był jednym z moich konferencyjnych celów. W tym roku do programu udało mi się wejść na ostatniej prostej. I to aż dwukrotnie. 17 września będę miał przyjemność najpierw wygłosić krótką prelekcję, a następnie poprowadzić dwugodzinny warsztat.

Lightning talk

Pierwszy raz spotkam się z uczestnikami konferencji w ramach krótkiej prezentacji (lightning talk) na ścieżce poświęconej umiejętnościom miękkim i relacjom z biznesem.

Zatytułowałem swoją prezentację „15 minut. Codziennie.” i postanowiłem skupić się w niej na temacie daily scrumów (potocznie zwanych stand-upami).

Do zajęcia się tym tematem zainspirował mnie krążący jakiś czas temu po LinkedInie tekst, którego autor pisze jak za pomocą planka poradzić sobie ze zbyt długimi stand-upami.

Ja takim pomysłom się sprzeciwiam. Bo jeśli potrzebujecie takich urozmaiceń, to znaczy że powinniście porozmawiać o celowości tego spotkania. Więcej opowiem na 4Developers.

Warsztat

Kilka chwil później poprowadzę warsztat, który zatytułowałem „Jak ogarnąć spotkania?„.

W ramach dwugodzinnej sesji wraz z 16-osobową grupą przećwiczę garść prostych do zaimplementowania technik, które pomogą podnieść efektywność organizowanych spotkań.

Z kim w takim razie widzę się na wirtualnym 4Developers?