Aks na „HR w Centrach Usług Biznesowych i IT”

W dniach 10-11 października 2019 w Krakowie odbyła się kolejna edycja konferencji HR w centrach usług biznesowych i IT. Aks w ramach swojej prezentacji przybliżył uczestnikom rolę Scrum Mastera oraz opowiedział jak wiąże się ona z facylitacją.

Organizatorzy o swojej inicjatywie piszą tak:

HR w Centrach Usług Biznesowych i IT jest pierwszym tego typu wydarzeniem w Polsce, skierowanym do HR managerów i kluczowych specjalistów HR w tej branży. Celem organizacji tej ogólnopolskiej Konferencji jest poszerzanie wiedzy, wymiana doświadczeń oraz integracja środowiska osób związanych z zarządzaniem zasobami ludzkimi w obecnie najbardziej dynamicznie rozwijającym się sektorze gospodarki – SSC/BPO/ITO.

Wśród prelegentów tegorocznej edycji znaleźli się m.in. Greg Albrecht, Paweł Brodziński i Michał Kanarkiewicz. Oraz ja z prezentacją o tytule „Collaborate & Listen – dlaczego facylitacja i Scrum są nierozerwalnie ze sobą związane„.

W trakcie swojej prelekcji zabrałem uczestników konferencji do naszego zwinnego świata – od „Autostopem przez galaktykę”, przez Snowbird w stanie Utah, Scrum Guide’a, szesnaście postaw Scrum Mastera (tych dysfunkcyjnych, jak i wzorcowych), po modele faz rozwoju zespołu według Herona i Tuckmana. Nakreśliłem zwinne podstawy i opowiedziałem o roli Scrum Mastera, skupiając się w szczególności na aspekcie facylitacji.

Materiał wideo podsumowujący konferencję: