Kim jesteśmy?

Cześć!

Jesteśmy Karolina i Aks. Poznaliśmy się w 2014 roku we FreshMailu, z którym jesteśmy związani do teraz. W 2018 roku uznaliśmy, że nasze doświadczenie i wiedzę możemy wspólnie połączyć i powołaliśmy do życia Agile Nuts.

Obydwoje wierzymy, że praca z ludźmi to przede wszystkim dialog, transparentność, inspekcja i adaptacja. Wierzymy w szczęśliwe relacje i rozwijanie tego konceptu nie tylko w relacjach prywatnych.  Przenosimy go również na życie zawodowe. Jako Agile Nuts udowadniamy, że można tworzyć zespoły, które się dobrze komunikują, wspierają i rozwijają. 

Doświadczenie

Pracujemy z zespołami na różnych poziomach rozwoju na co dzień. Dzięki pracy we FreshMailu, wiemy jak pracować z zespołami by były efektywne nie tylko po wyjściu z sali szkoleniowej.

Otwartość

Czerpiemy z wielu źródeł, jesteśmy otwarci na eksperymenty. Staramy się ciągle rozwijać i dokonalić nasze umiejetności.

Efektywność

Zawsze dopasowujemy swój styl pracy i rozwiązania do ludzi, z którymi pracujemy by nasza współpraca była jak najbardziej efektywna.

Dlaczego warto z nami współpracować?

Nie polegamy tylko na książkach i szkoleniach, a przede wszystkim na własnym doświadczeniu. Każde z nas przeszło długą drogę zarówno jeżeli chodzi o pracę z zespołem, przekazywanie wiedzy, jak i umiejętne wykorzystanie narzędzi. 

Walczymy z utartymi schematami, szukamy dobrych rozwiązań i stawiamy na żywe procesy. Chcemy, by zwinne otoczenie nie było tylko utopijnymi hasłami, ale rzeczywistymi działaniami, które prowadzą do sprawnego funkcjonowania i podejmowania szybko właśniwych decyzji. 

Karolina Latos

Praca HRowca to dla mnie przede wszystkim rozmowa i działanie. Wiele godzin przepracowanych zarówno z pojedynczymi osobami jak i z całymi zespołami. Bliskie są mi Agile i Scrum, z których czerpię i których wartości są dla mnie podstawą w mojej pracy. Jestem certyfikowanym Scrum Masterem i Facylitatorem.

Jestem fanką talentów Gallupa i z chęcią dbam o ich rozwój zarówno u siebie, jak i u innych. W codziennej pracy facylituje spotkania, wspieram procesy scrumowe bezpośrednio współpracując ze Scrum Masterami, dbam o rozwój i rekrutację pracowników.

Marcin Aks Grochowina

Jestem certyfikowanym facylitatorem, Scrum Masterem (PSM I) i Product Ownerem (PSPO) z ponad 10-letnim doświadczeniem w budowaniu zespołów i zarządzaniu projektami IT. 

Jestem scrumowym fanatykiem i ewangelistą Agile’a, a swoim doświadczeniem dzielę się występując na konferencjach i meetupach w całej Polsce oraz prowadząc warsztaty z zespołami jako konsultant. Wierzę w kulturę eksperymentu. Wyznaję zasadę “Collaborate & Listen”. Prywatnie: dużo jem, chodzę w czapkach i kolekcjonuję płyty, głównie winylowe. Nadużywam słowa „uszanowanko”.