Dostajesz pod opiekę zespół i co dalej? – komentarz gościnny

Dominik Juszczyk napisał na swoim blogu tekst Od czego zacząć pracę jako młoda liderka i młody lider?. O komentarz do swoich przemyśleń poprosił o komentarz Karolinę oraz Dorotę Jaworską. Poniżej znajdziecie fragment tekstu oraz fragment komentarza Karoliny, po więcej zapraszamy na blog Dominika.

Czytaj więcej »Dostajesz pod opiekę zespół i co dalej? – komentarz gościnny

Karola jako mentorka w Tech Leaders

Wczoraj oficjalnie został zakończy program mentoringowy Tech Leaders organizowany przez Women in Technology Poland! Tech Leaders to 4 miesięczny program mentoringowy dla kobiet, które chcą rozpocząć swoją karierę lub rozwinąć swoje umiejętności w branży IT/ nowych technologii, zarówno jeżeli chodzi o kompetencje techniczne jak i liderskie. Karolina miała… Czytaj więcej »Karola jako mentorka w Tech Leaders

Pierwszy etap rozwoju zespołu – strach ma wielkie oczy

Część z Was pewnie słyszała o koncepcie 4 faz rozwoju zespołu. Warto pamiętać, że jest to pewne przybliżenie i że nie w każdym zespole czy grupie wygląda to dokładnie tak samo. Znajomość tego modelu pozwala szybciej zauważać i reagować na pewne sytuacje, z którymi zetkniecie się w pracy z dynamiką rozwoju zespołu. Każdy zespół jest inny, ale pewne schematy powtarzają się bardzo często, a znajomość narzędzi, procesów i doświadczenie pomaga rozwiązać wiele z nich.

Czytaj więcej »Pierwszy etap rozwoju zespołu – strach ma wielkie oczy

Pierwsza ewaluacja – kilka rad na początek

Ewaluacja pracownika to temat, który niejednemu liderowi spędza sen z powiek. Narzędzi do niej jest mnóstwo, możemy wspierać się różnymi technikami, niejedna organizacja ma rozbudowane procesy dotyczące tego obszaru managerskiego. Finalnie to my musimy sformułować do drugiej osoby komunikat, który będzie zrozumiały dla obydwu stron i spowoduje oczekiwane zmiany lub utrwalenie pewnych zachowań.

Czytaj więcej »Pierwsza ewaluacja – kilka rad na początek

Konkurs – wygraj książkę „Zmień Kurs” – Agile Nuts

Cześć, Nadszedł moment, w którym udało nam się rozbudować i doprowadzić naszą stronę do finału kolejnej iteracji. Zmiany z pewnością jeszcze będą zachodzić, ale już teraz chcielibyśmy się z Wami podzielić wszelkimi treściami, które udało nam się na niej zgromadzić. Szczególnie zachęcamy do obejrzenia sekcji… Czytaj więcej »Konkurs – wygraj książkę „Zmień Kurs” – Agile Nuts

Jak dbam o energię – tekst gościnny

Kilka tygodni temu jedna z osób, z którą na co dzień współpracuję, zadała mi pytanie: jak dbam o swój poziom energii. W odpowiedzi najpierw zapytałam: której energii – tej psychicznej czy fizycznej? I już w momencie zadawania tego pytania zdałam sobie sprawę, iż są one dla mnie równoważne – gdy jedna niedomaga, z drugiej też nie korzystam w pełni.

Czytaj więcej »Jak dbam o energię – tekst gościnny